Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 755977
Kurum Adı : Konakpınar Köyü Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan Ortaokulu
Telefon : 0 266 269 10 09
Faks : 0 266 269 10 09
WEB Adresi : http://konakpinarortaokulu.meb.k12.tr
Adres : Balıkesir Merkez Konakpınar Köyü

VİZYON
Biz Konakpınar Köyü Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan İlköğretim Okulu olarak; Bütün öğrencilerin öğrenmeyi öğrenmelerini sağlamak, Öğrencilerin bireysel farklılıklarına saygı duyarak ve gözeterek bilgili, Becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak, Öğrencilerimizi daha özgür sınıf ve daha özgür okul ilkesine uyarak eğitip geliştirmek, Öğrencilerimizi bilgi toplumunun ve teknolojinin gereklerine uygun yetişmeleri için var gücümüzle çalışmak, Okulumuzun eğitim çalışmalarını bilimin ve insanlığın ortak değerlerinden yararlanan, Kendini geliştiren ve toplumu ileri götüren güç olarak yetiştirmek, Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve yöneticilerimizi Ulu Önder Atatürk´ün gösterdiği çağdaşlık yolunda hazırlamak, Çağdaşlık yolunda bilimi yol gösterici olarak görmek, Okulumuzda bir atılım, bir değişim yaratarak okul toplumunun gelişmesini sağlamak.

MİSYON
Biz Konakpınar Köyü Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan İlköğretim Okulu olarak istiyoruz ki; Okulumuzda, öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin. Okulumuzda her veli,öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın ve özgürlüğün verildiğini Bilsin. Okulumuzda, öğretenler ve öğrenenler, birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın. Okulumuzda çalışanlar, işlerini yaparken kendilerinden emin olsun. Gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın, kendilerine özgüvenleri olsun. Okulumuzda herkes, her gün daha iyiye,daha güzele hatta mükemmele ulaşmak için çalışsın...

BAŞARILAR
Çeşitli Anadolu ve Meslek Liseleri...

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Kömürlü Kazan
Öğretim Şekli : Tam Gün (Taşımalı)
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 09:00-15:20
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi : 1

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İl Merkezine 27 Km Uzaklıkta olup, yolculuk 25 dk sürmektedir.
Ulaşım : Okul Öğretmen Servisi ve Yolcu Minübüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır. Servis Aylık 150 TL, Yolcu Minibüsleri 4 TL dir.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Balıkesir Altıeylül İlçesi Konakpınar Mahallesi. Yerleşim yerimiz 3 tarafı çam ağaçları ile çevrili, oksijeni bol, huzur dolu bir cennet köşesidir.